AEF Scholarship Recipients

Graduates of the Class of 2020 received the following scholarships through the Arrow Education Foundation:

  • Aarstad All American Boy & Girl – Drew Veflin & Alayna Falak

  • John Eric Bohle Scholarship – Jackson Pauley

  • Doug & Donna Carpenter  –  Megan Dockter

  • GW Case Scholarship –  Mason Morris, Hunter Waege & Aidynn Lenards

  • Dr Robert H Cockle Scholarship  – Hunter Waege

  • Davis Award & Scholarship – Riggins Bundy

  • Edward T Dayton Scholarship – Mason German, Jaylan Haight, Jolie Femrite & Hunter Waege

  • Ernie & LuAnn Edwards Scholarship – Emma Polchow

  • Jerald Eggen Scholarship – Mariah Whitlock

  • George B & Josephine J Elliott Scholarship – Kaia Erickson

  • Gesley Great Person Scholarship – Kelsey O'Farrell

  • Golden Age Service Club Scholarship – Margaret Meland

  • Stanley & Levern Graves Scholarship – Alayna Falak

  • USS Gustafson Scholarship – Drew Vefln

  • Dan & Kristin Hanten Memorial Scholarship – Casey Vocu & Maddilyn Spiering

  • Marty Kranz Scholarship – Siri Kranz

  • Nick & Florence Kranz Memorial Scholarship – Devon Isler

  • Charles Langenfeld Memorial Scholarship – Devyn Keller

  • Tim Lightfield Memorial Scholarship – Drew Veflin & Tyler VonEye

  • Jerry McElroy Male & Female Athlete of the Year Scholarship - Brandon Smith & Sophie Tietz

  • Jim Marking Scholarship – Cooper Heiser & Devyn Keller

  • DD & Agnes Miller Scholarship – Riggins Bundy

  • Roger O Pederson Memorial Scholarship – Jolie Femrite

  •  

    Roger Rector Memorial Science Scholarship – Siri Kranz

  •  

    Al Reese Math Scholarship – Ty Althoff

  •  

    Donus D Roberts Forensics Scholarship – Nancy Flaherty

  •  

    Larry Rohde Memorial Scholarship – Nathan Ingalls

  •  

    Gretchen Roti Scholarship – Mason Evans 

  •  

    Michael Rukstad Forensic Scholarship – Nancy Flaherty

  •  

    Schoenbeck Fox Family Scholarship – Devyn Keller

  •  

    Harry P Sigelman Scholarship – Marci Homola

  •  

    Eric Tennis Scholarship – Cooper Heiser & Megan Hauger

  •  

    Drake Alan Titze Scholarship – Sophie Tietz

  •  

    Chelsea Ann Vilhauer Memorial Scholarship – Katheryn Buechler

  • Voegele Family Scholarship- Megan Hauger & Kyleigh Spier

  • Watertown Wrestling Booster Club Scholarship – Sam Stroup & Peyton Johnston

  •  

    Watoma Club Scholarship – Jacob VanDusseldorp

  • Richard & Doris Wilkey Family of Arrows Scholarship – Sydney Ahlers

  •  

    Darwin & Fern Williams World War II Scholarship – Casey Vocu

  • Class of 1981 Scholarship- Devyn Keller & Karlee Sadler

  • Harlene Werner Mitchum Scholarship- Giavanna Christian

  • Class of 1951 Scholarship- Jackson Kahre